Правові питання тижня: 14 – 20 листопада

Правові питання тижня: 14 – 20 листопада

Робочі місця для осіб з інвалідністю: що змінилося?

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю. Детальніше.

Чи надає довідка до акта огляду МСЕК право на перетин державного кордону?

З переліку документів, необхідних для перетину державного кордону громадянами України, виключена довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о). Детальніше.

Де знайти інформацію про безкоштовні курси з вивчення української мови?

За допомогою вебдодатка «Інтерактивна інформаційна мапа» можна дізнатися про безкоштовні мовні курси та розмовні клуби, які діють у вашій області / обласному центрі, а також про прийняті місцеві програми з опанування української мови. Детальніше.

Облік відомостей про трудову діяльність працівника в електронній формі: зміни в законодавстві

З метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника страхувальник подає такі відомості про нього: щодо переведення на іншу роботу (посаду), звільнення; про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії; щодо належності або неналежності до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. Детальніше.

Як постраждалим від війни українцям отримати лікування та реабілітацію за кордоном?

МОЗ разом із міжнародними партнерами забезпечують транспортування та подальше лікування тих громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії рф, до спеціалізованих клінік Європи. Рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон ухвалюють сімейний чи лікуючий лікар стаціонару відповідно до затверджених критеріїв. Детальніше.

Як відновити документи про вищу освіту?

Якщо навчальний заклад знаходиться на тимчасово непідконтрольній території, документ про освіту можна сформувати в «Дії». Якщо виш, який видав диплом, вже не діє, то заяву про поновлення диплома разом із копіями диплома та додатка слід направити до Міністерства освіти і науки України. Детальніше.

Що робити, якщо не формується електронний лікарняний?

Електронний лікарняний може не формуватися з кількох причин: у реєстрі застрахованих осіб відсутня інформація про трудові відносини особи на дату початку періоду її непрацездатності; у реєстрі застрахованих осіб відсутнє повідомлення про прийняття працівника на роботу; в обліковій картці застрахованої особи зазначені некоректні, помилкові, неактуальні відомості. Детальніше.

Як відновити пошкоджений чи втрачений військовий квиток?

Військовослужбовці повинні звернутися безпосередньо до свого командира за місцем проходження служби з рапортом. Якщо ж особа не є військовозобов’язаною або резервістом – до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому перебуває на військовому обліку, із заявою. Детальніше.

Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет?

Уряд затвердив механізм переведення таких студентів з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти. Вони повинні мати витяг з реєстру територіальної громади та документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад. Детальніше.

Як безпечно повернутися додому після деокупації?

ДСНС наполегливо рекомендує дочекатися дозволу від органів місцевої влади та перевірки місцевості піротехнічними підрозділами. Детальніше.

«Армія відновлення»: відповіді на найпоширеніші запитання

Уряд запропонував механізм залучення всіх, хто тимчасово втратив роботу, до «Армії відновлення» країни через виконання ними суспільно корисних робіт, які будуть оплачені щонайменше на рівні мінімальної заробітної плати. Детальніше.

Як укласти шлюб на прифронтовій території?

Держреєстрація шлюбу може проводитися відділами ДРАЦС без особистої присутності нареченого (нареченої). При умові, що один із наречених є військовослужбовцем, поліцейським, особою рядового та начальницького складу служби цивільного захисту, ДБР, ДКВСУ, особою начальницького складу НАБУ, БЕБ, або медиком. Детальніше.

Як зареєструвати новонародженого на тимчасово окупованих територіях?

Оформити заяву та отримати українське свідоцтво про народження дитини можна онлайн. Для цього необхідно сфотографувати або зробити сканкопії основних документів, серед яких заява про державну реєстрацію народження, медичний документ, а також копії паспорта, свідоцтва про шлюб, які необхідно відправити на електронну пошту Міністерства юстиції. Детальніше.

Тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб: нові можливості

Постанову № 495 доповнено Порядком надання житла, придбаного Держмолодьжитлом за рахунок коштів гуманітарної та іншої допомоги, для тимчасового проживання постраждалих осіб. Він визначає механізм надання житла для тимчасового проживання осіб, житлові будинки яких зруйновано, пошкоджено внаслідок збройної агресії рф; внутрішньо переміщених осіб. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

21.11.2022