Як отримати електронний лікарняний, перебуваючи за кордоном?

Півтора року тому були запущені електронні лікарняні, що формуються на основі електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН).

МВТН має бути сформований в день звернення пацієнта, якщо згідно з висновком лікаря пацієнт має тимчасову втрату непрацездатності.

Якщо отримали МВТН за кордоном, то можете звернутись до свого сімейного чи лікуючого лікаря, перебуваючи ще за кордоном, або по поверненню в Україну. На підставі наданих іноземних медичних документів із нотаріальним перекладом формується листок непрацездатності в реєстрі електронних листків непрацездатності Пенсійного фонду, і таким чином ви зможете швидше отримати гарантовані державою соціальні виплати.

У будь-якому разі мають бути надані іноземні медичні документи та їхні нотаріально завірені переклади українською мовою.

Якщо ви виїжджаєте за кордон для продовження лікування й маєте вже відкритий МВТН для продовження строку тимчасової непрацездатності, перебуваючи за кордоном, ви маєте надіслати лікуючому лікарю іноземні медичні документи, у яких має бути зазначено строки вашої непрацездатності.

Якщо ви хворіли за кордоном (та маєте підтверджувальні медичні документи), проте не мали змоги надіслати документи лікарю з-за кордону, після повернення в Україну ви протягом року (від строку лікування) можете звернутися до свого сімейного лікаря для формування МВТН тими датами, що зазначені в іноземних медичних документах.

У випадках лікування за кордоном МВТН може бути сформований в таких категоріях:

  • «Захворювання або травма загального характеру».
  • «Догляд за хворою дитиною».
  • «Вагітність та пологи».
  • «Ортопедичне протезування».

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

21.04.2023