Документування громадян російської федерації: що змінилося?
На період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення або скасування територіальними органами/територіальними підрозділами ДМС зупиняється розгляд заяв громадян російської федерації про оформлення дозволу на імміграцію, оформлення та обміну посвідок на постійне чи тимчасове проживання. Детальніше.
Які обстеження можна безоплатно пройти в сімейного лікаря?
Уклавши декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт має право отримати безоплатно низку лабораторних діагностичних досліджень та швидких тестів (внутрішньо переміщеним особам для отримання первинної меддопомоги декларація не потрібна). Детальніше.
Державна служба під час воєнного стану: розʼяснення щодо оцінювання та конкурсного відбору
Оцінювання є обов’язковим для усіх державних службовців, у тому числі й тих, що призначені на посади в період дії воєнного стану без конкурсного відбору. Детальніше.
Як ВПО не втратити щомісячну державну допомогу при зміні місця перебування?
При зміні місця фактичного проживання ВПО необхідно стати на облік за новим місцем. Факт проживання/перебування ВПО за фактичним місцем вибірково перевіряється територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України. Детальніше.
Як отримати медичну допомогу на звільнених територіях?
Для того, щоб отримати професійну консультацію, слід заявити про таку потребу органу місцевого самоврядування. За сприяння Мінреінтеграції на ДОТ також надає допомогу команда міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів». Детальніше.
Чи може бути пом’якшено покарання засудженим до довічного позбавлення волі?
Покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено на позбавлення волі на певний строк (від п’ятнадцяти до двадцяти років), якщо засуджений відбув не менше п’ятнадцяти років. Детальніше.
Чи можуть відключати населення від житлово-комунальних послуг за несплату під час воєнного стану?
У період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їхньої несплати або оплати не в повному обсязі. Детальніше.
Допомога по безробіттю: нові правила
На період воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року. У 2022 році – це 6500 гривень. Тривалість виплати допомоги по безробіттю в цей період не може перевищувати 90 календарних днів. Детальніше.
Хто може отримати статус учасника бойових дій?
Умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання ними особисто, або в складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань. При цьому не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій. Детальніше.
Пільгові кредити на житло для ВПО: що змінилося?
Право на пільговий іпотечний кредит отримали ВПО, які мають житло на території громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений наказом Мінреінтеграції. Детальніше.
Кредитні правовідносини в умовах війни: особливості для військових та їхніх сімей
Нові норми Закону України «Про споживче кредитування» забороняють під час врегулювання простроченої заборгованості фінансовим установам на час воєнного стану та протягом 90 днів після його завершення взаємодіяти за власною ініціативою із споживачами, які належать до захищеної категорії осіб, близькими особами таких осіб, третіми особами, взаємодія з якими передбачена договором про споживчий кредит. Детальніше.
Як перевірити нотаріальний документ з QR-кодом?
Наразі з QR-кодом нотаріуси можуть формувати такі документи, як довіреність, договір оренди транспортних засобів та заява, на якій засвідчується справжність підпису. Перевірити документ з QR-кодом можна за допомогою QR-сканера в застосунку Дія. Детальніше.
Як швидко отримати паспорт у найближчому підрозділі ДМС?
Українці зможуть отримувати свої паспорти в інших регіональних підрозділах Державної міграційної служби. Готові документи надсилатимуться для видачі від одного територіального підрозділу ДМС до іншого в межах України, а також за кордон. Детальніше.
Які особливості виплати пенсії особам з інвалідністю під час воєнного стану?
Виплата пенсії по інвалідності або пенсії у зв’язку з втратою годувальника, строк припинення виплати якої припадає на період дії воєнного стану, у разі неможливості проходження повторного огляду продовжується до припинення або скасування воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення або скасування. Детальніше.
Чи може розраховувати на субсидію людина, яка втратила роботу під час воєнного стану?
У випадку відсутності доходу та сплати ЄСВ житлова субсидія може призначатися, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи, не менше місяця були зареєстровані в Державній службі зайнятості як безробітні. Детальніше.
Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.