На які послуги надається житлова субсидія?
Житлова субсидія, як адресна допомога, надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються один раз на рік і призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.
З більш детальною інформацією щодо програми житлових субсидій можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики за посиланням.
Як розраховується розмір субсидії?
Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу.
Субсидія = плата за житлово-комунальні послуги в межах норм і нормативів – обов’язковий платіж
Знаючи доходи осіб зі складу домогосподарства, а також членів їхніх сімей, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу та орієнтовний розмір субсидії. Постановою КМУ від 06.08.2014 № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно з постановою КМУ від 27.07.1998 № 1156, розмір обов’язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою й залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.
Інформацію, як розрахувати розмір субсидії, можна знайти у відповідному розділі на веб-сайті Мінсоцполітики за посиланням.
Також можна дізнатись про розмір вже призначеної субсидії онлайн за посиланням.
Житлова субсидія розраховується окремо на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
Джерело: Міністерство соціальної політики України
Хто має право на призначення субсидії на понаднормову площу житла?
Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла. Це непрацездатні непрацюючі особи, які проживають самі. До них належать:
- пенсіонери, які отримують пенсію за віком, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності, а також ті, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію за вислугою років;
- громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особи з інвалідністю;
- люди, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
- громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючим, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату;
- особи, які не досягли повноліття.
Аби скористатися правом призначення субсидії на понаднормову площу житла, потрібно зазначити свою належність до однієї з визначених пільгових категорій в декларації.
Підстава: постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».
Джерело: Пенсійний фонд України