Якщо будинок одночасно опалюється і тепловою, і електричною енергією, на яку послугу застосовуються соціальні нормативи при призначенні субсидій?
Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія, — соціальні нормативи для опалення чи теплопостачання приміщення під час розрахунку житлової субсидії застосовуються тільки на одну комунальну послугу за вибором людини.
Проте це обмеження не стосується випадків, коли в багатоквартирних житлових будинках споживачам, що встановили автономні системи опалення, нараховується плата за послугу з постачання теплової енергії (для опалення місць загального користування, на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі тощо), у такому разі субсидія призначається на обидві послуги.
Джерело: Пенсійний фонд України
Чи призначать субсидію, якщо було продано одну квартиру, а куплено іншу, в іншому населеному пункті?
У разі купівлі квартири (чи будинку) після продажу іншої квартири (будинку) субсидію можуть призначити протягом шести місяців.
Але за умови, що таке житло — єдине житлове приміщенням у власності особи, і це підтверджується документами.
Доходи від такого продажу не враховуються в сукупному доході домогосподарства.
Джерело: Пенсійний фонд України
Від чого залежить право на призначення житлової субсидії?
Субсидія — це адресна допомога, що надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Призначається вона, якщо доходи мешканців домогосподарства, що проживають у житловому приміщенні, не дають змоги самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Обов’язковий відсоток платежу для кожної сім’ї залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Обчислюють його в розрахунку на одну людину. Визначається такий платіж індивідуально за єдиною формулою: середньомісячний дохід домогосподарства в розрахунку на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, потім отриманий результат ділиться на 2 і множиться на 15 відсотків. Це базова норма плати за послуги.
Такий підхід забезпечує принцип соціальної справедливості — що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкового платежу за житлово-комунальні послуги і, відповідно, більший розмір субсидії.
Довідково:
Формула, за якою визначається обов’язковий платіж, визначена постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії».
Соціальна норма житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, установлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
Джерело: Пенсійний фонд України