Як оформити посвідчення особи на повернення в Україну?

У відокремлених підрозділах Державної міграційної служби України доступна послуга оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

Зазначена послуга запроваджена з метою повернення громадян України, а також осіб, визнаних Україною особами без громадянства, або осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, що примусово переміщені на територію держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом, на підконтрольну Україні територію.

Оформлення посвідчення особі здійснюється ДМС на підставі звернення:

  • одного з батьків або іншого законного представника особи у віці до 18 років;
  • одного з батьків, подружжя, повнолітньої дитини, рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри;
  • офіційного звернення Мінреінтеграції.

Для оформлення посвідчення потрібні наступні документи:

  • Письмова заява із зазначенням відомостей про особу, на ім’я якої оформляється посвідчення, у тому числі змінені, дата народження, місце народження, унікальний номер запису в Реєстрі, а також обставин, які зумовлюють необхідність оформлення посвідчення, та способу подальшої передачі посвідчення такій особі.
  • Свідоцтво про народження або документ про реєстрацію народження, видані компетентним органом іноземної держави й легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або е-свідоцтво про народження, або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження — у разі оформлення посвідчення особі у віці до 18 років, стосовно якої відсутня інформація в Реєстрі або відомчій системі ДМС.
  • Документ, що посвідчує особу законного представника, члена сім’ї, та документ, що підтверджує повноваження особи або факт родинних стосунків.

У разі відсутності свідоцтва про народження, документів у законних представників, членів сім’ї, які підтверджують їхні повноваження або факт родинних стосунків, зазначені відомості вносяться працівником ДМС на підставі інформації, вказаної у письмовій заяві, яка в подальшому перевіряється працівником ДМС.

  • Дві кольорові фотокартки особи у віці до 18 років, стосовно якої відсутня інформація в Реєстрі або відомчій системі ДМС, розміром 3,5 х 4,5 сантиметра (для вклеювання до посвідчення) та розміром 10 х 15 сантиметрів (для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування до відомчої системи ДМС) — у разі оформлення посвідчення особі у віці до 18 років, стосовно якої відсутня інформація в Реєстрі або відомчій системі ДМС.

Розгляд заяви триває п’ять робочих днів з дня подання заяви-анкети. Оформлення посвідчення здійснюється безоплатно строком дії до трьох місяців.

Перелік відокремлених територіальних підрозділів та графік їхньої роботи розміщений на сайті ДМС.

Джерело: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

2.03.2023