Запит на інформацію — це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Запитувач може подаватись в усній, письмовій та іншій формі. Запит може бути індивідуальним чи колективним. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Закон України «Про доступ до публічної інформації» встановлює мінімальні вимоги до змісту запиту. Частина п’ята статті 19 цього закону передбачає, що він повинен містити такі відомості:
- ім’я (найменування) запитувача, його поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
- підпис і дату.
Вимагаючи зазначення імені особи, яка звертається із запитом на інформацію, закон водночас не зобов’язує розпорядника ідентифікувати таку особу й не дає йому можливості просити про надання відповідних документів, що посвідчують особу запитувача.
Отже, запитувач публічної інформації має право подати запит, зазначивши своє справжнє ім’я або псевдонім.
Закон не обмежує кількість документів чи обсяг інформації, щодо яких може подаватись запит.
Запит, який стосується значного масиву відомостей та/або документів, може розглядатися довше (до 20 робочих днів).
Якщо Вам відмовили в доступі до публічної інформації або ваші права на звернення та у сфері захисту персональних даних порушені, Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
- на електронну пошту: [email protected];
- на гарячу лінію: 0800501720;
- за тел. 044-299-74-08.