Яка відповідальність за порушення порядку торгівлі пальним?

Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним» від 6 жовтня 2022 року № 2657–IX набрав чинності 29 жовтня.

Що ж передбачає Закон?

Законом установлено відповідальність за порушення порядку торгівлі пальним. Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено відповідною статтею 161-1.

Так, за оптову або роздрібну торгівлю пальним без державної реєстрації суб’єктом господарювання або без одержання документа дозвільного характеру (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди) передбачена відповідальність у вигляді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 гривень) з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення. За інші порушення правил торгівлі пальним – штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 гривень).

Якщо зазначені дії (окрім інших порушень правил торгівлі пальним) вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або такі дії пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, то Законом установлено накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 до 85 000 гривень) з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Дохід у великих розмірах – це коли його сума в тисячу й більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

З текстом Закону можна ознайомитися за посиланням.

4.11.2022