Якими документами можна підтвердити факт перебування жінки – опікуна дитини з інвалідністю в Польщі?

Експерти Ініціативи «Право в умовах війни» продовжують відповідати на запити, які отримують через сторінку у Facebook та через анкету.

Отже, якими документами можна підтвердити факт перебування жінки – опікуна дитини з інвалідністю в Польщі?

  1. Документ (його копія) від прикордонної служби Польщі, що веде облік громадян України, які прибули до Польщі після 24.02.2022 р.
  2. Персональний номер PESEL, який необхідно отримати впродовж 60 днів від дати в’їзду до Польщі.
  3. Електронний документ (його фото, скан) про легальне перебування в Польщі через додаток для смартфону «Diia.pl».
  4. Документ (його копія) про реєстрацію в місцевому органі влади (польською – Urząd, українською – Уженд) заяви на отримання грошових виплат. Документи (їх копії) про отримання одноразової соціальної допомоги, щомісячної допомоги на дитину, допомоги громадянам України з інвалідністю. Якщо виплата здійснювалася через банк, це може бути банківський документ (виписка) про зняття коштів, рух коштів по рахунку. Якщо виплата здійснювалася готівкою через касу, такий документ видається місцевим органом влади під час виплати.
  5. Документ (його копія), що підтверджує факт звернення за медичною допомогою. Наприклад, оформлений рецепт на ліки, на якому зазначається дата.
  6. Проживання може бути підтверджене документом (його копією) про отримання власником житла компенсації від держави на проживання громадян України. Якщо жінка-опікун орендує житло за власні кошти, документами є договір оренди (його копія) та підтвердження щомісячної сплати вартості оренди житла.

Роз’яснення підготувала Вікторія Дерець,
експертка Центру політико-правових реформ

29.08.2022