Через війну в Україні частими є випадки, коли діти потрапляють у ситуації, які загрожують життю чи здоров’ю, а їх батьків немає поруч, або вони не можуть приймати рішення чи вживати заходів через об’єктивні обставини. Людям, які опинилися поруч, потрібно негайно діяти і приймати рішення щодо таких дітей.
Наші експерти підготували пам’ятку, яка дає відповіді на такі питання.
Що робити, якщо виявлено дитину у загрозливій для життя та здоров’я ситуації, однак можливість діяти самостійно обмежена?
Якщо ви впевнились, що дитина дійсно потребує допомоги, а поряд немає батьків чи близьких родичів, то необхідно надати дитині допомогу (у разі наявності відповідних знань та вмінь) та повідомити про дитину службу у справах дітей, органи Національної поліції, заклад охорони здоров’я.
Що робити, якщо виявлено дитину у загрозливій для життя та здоров’я ситуації та є можливість забезпечити її переміщення самостійно?
Якщо дитина потребує допомоги, поряд немає батьків чи близьких родичів і неможливо звернутися до уповноважених органів, то необхідно перевезти дитину у безпечне місце, забезпечити збереження її документів. За першої можливості про виявлену дитину та вжиті заходи слід повідомити службу у справах дітей, а також органи Національної поліції.
Якщо ви хочете залишити дитину у своїй сім’ї, то потрібно отримати наказ служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини. Якщо ж ні, то дитина може бути передана службі у справах дітей чи уповноваженому органу Національної поліції.
Що робити, якщо є можливість і бажання залишити на виховання виявлену дитину?
Якщо ж ви маєте бажання залишити дитину у своїй сім’ї, потрібно повідомити службу у справах дітей про намір прийняти дитину на фактичне виховання, що передбачає більш тривалий характер відносин і пройти всі необхідні процедури для оформлення відповідних документів.
У пам’ятці ви знайдете характеристику основних форм влаштування дітей і іншу корисну інформацію.