Чи можливий в’їзд в Україну усім громадянам України, навіть тим, у яких втрачені чи протерміновані документи?

Чимало громадян України, які перебувають в інших країнах, не мають всіх документів для перетинання кордону, але це не може обмежувати їх у праві повернутися на Батьківщину.

Влада України розуміє, що через російську агресію певна частина українців в пошуках прихистку опинилися у інших країнах без необхідних документів, які дають право на перетинання кордону.

Це стосується людей, які виїжджали за кордон із зон проведення активних бойових дій і не мали змоги оформити необхідні папери, а також українців, які через треті країни евакуювалися з тимчасово окупованих росією територій України.

Державна прикордонна служба України наголошує, що статтею 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» передбачено, що громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну. Відповідно до нормативних документів,  якщо громадяни України закордоном втратили паспорт чи їхні документи виявилися недійсними або протермінованими, для таких громадян документом,  що дає право на  в’їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну. Це посвідчення видається дипломатичним представництвом або консульською установою  України за кордоном. 

Проте у випадку, коли громадяни України прибувають в український пункт пропуску без паспортних документів та за наявності свідоцтва про народження, в’їзд на територію України таких громадян буде здійснюватися за окремими рішеннями, що прийматимуться за результатами поглибленого контролю, необхідного для ідентифікації осіб.

Джерело: Державна прикордонна служба України

21.10.2022