Чи продовжується довідка про інвалідність і право на отримання виплат на період воєнного стану?

На період дії воєнного стану на території України спрощена процедура проведення медико-соціальної експертизи. Тобто зараз медико-соціальна експертна комісія (далі — МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності.

Якщо особа хоче встановити інвалідність, але не може прибути на огляд — МСЕК може приймати таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Якщо є обставини, за яких ви або ваша дитина не можете пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування.

Усі соціальні виплати та пільги зберігаються за вами до закінчення строку проходження повторного огляду.

Зверніть увагу: МСЕК, розташовані на підконтрольній уряду України території, працюють у штатному режимі та спільно з органами соціального захисту допомагають усім внутрішньо переміщеним особам у питаннях проходження медико-соціальної експертизи.

На тих територіях України, де ведуться активні бойові дії, діяльність МСЕК призупинено. Самі комісії переїжджають на інші, більш безпечні, території.

Ознайомитися з адресами та контактними номерами телефонів усіх МСЕК в Україні можна за номером телефону «гарячої лінії» МОЗ: 0 800 60 20 19.

Також нагадуємо, що питання регулювання соціальних виплат особам з інвалідністю відноситься до компетенції Міністерства соціальної політики України.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

20.02.2023