Де дізнатись про безоплатні ліки?

Через повномасштабну війну, розв’язану російською федерацією, на жаль, все більше українців потребують різнопланової медичної допомоги, при цьому рівень доходів і добробуту багатьох знизився, зокрема через втрату роботи, бізнесу, майна тощо.

Нагадуємо, що в Україні діє Програма медичних гарантій, яка передбачає безоплатні ліки. У межах програми реімбурсації кожен українець може отримати послуги та ліки безоплатно або з незначною доплатою, незалежно від місця перебування.

31 жовтня 2022 року набув чинності новий Реєстр лікарських засобів. Загалом в оновленому реєстрі 462 лікарські засоби. З них 149 – повністю безоплатні, 313 – з доплатою.

Це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу, нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії. Також у програму було додано два нові напрями: хронічне обструктивне захворювання легень та хвороба Паркінсона.

Пропонуємо підбірку ресурсів, на яких можна більше дізнатись про безоплатні ліки та знайти аптеки, які їх відпускають.

Якщо вам потрібні «доступні ліки»:

  • за посиланням https://likicontrol.com.ua — сайт «Ліки Контроль» з інформацією про ліки та інструкціями до них, є й мобільний додаток;
  • можна скористатись чат-ботом «Спитай Гриця» для пошуку препаратів і найближчої аптеки в рамках програми «Доступні ліки»;
  • за посиланням https://tabletki.ua/uk/ — ресурс «Tabletki.ua» для пошуку «доступних ліків» в аптеках. 

Якщо ви не знаєте, як почати отримувати «Доступні ліки» під час воєнного стану – роз’яснення можна почитати за посиланням.

Нагадуємо, що для пацієнтів, які лікуються в стаціонарі, ліки з Національного переліку лікарських засобів надаються безоплатно на весь період лікування. Нацперелік містить назви основних безпечних лікарських засобів із доведеною ефективністю, які використовуються під час лікування проти найпоширеніших захворювань в Україні.

Медзаклади закуповують ліки з Нацпереліку самостійно. До нього входять понад 400 препаратів (від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок тощо).

Перевірити наявність ліків у медзакладі можна на «Є ЛІКИ».

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

17.12.2022