Кількість пунктів обміну ламп поступово скорочується: як обміняти старі лампи тим, хто ще не встиг цього зробити? 

Через зменшення активності обміну старих ламп розжарювання на нові світлодіодні, було прийнято рішення поступово зменшувати й кількість пунктів обміну. Це буде сприяти забезпеченню гарантованих запасів та їхній концентрації у відділеннях Укрпошти, які продовжать обмін.

Українцям які ще не встигли обміняти свої лампи, не слід зволікати з обміном.

Як повідомляють в Укрпошті, зараз в усіх населених пунктах країни до обміну доступно 7 млн ламп. Ще 5 млн світлодіодів поступлять в Україну найближчим часом.

З 10 квітня ще 500 відділень Укрпошти перестануть бути доступними для онлайн-замовлення лампочок. Здійснити обмін у цих пунктах можна буде до 17 квітня (як користувачам Дії, так і тим українцям, хто не зареєстрований в застосунку).

З 1 травня обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде тільки в обласних центрах країни, де зберігається найбільший попит.

Українцям, які хочуть зробити попереднє замовлення ламп, необхідно зробити свою заявку в застосунку Дія. Також варто звернути увагу на наявність відділення Укрпошти в переліку доступних відділень у застосунку. Якщо відділення є в списку, мешканці міст, смт, та сіл, у яких наявні автоматизовані відділення Укрпошти, зможуть зареєструватися і, подавши заявку, обміняти лампи протягом наступного тижня.

У населених пунктах, де працюють пересувні відділення Укрпошти, лампи наявні у вільному доступі без попередньої реєстрації.

В обох випадках для обміну потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код (РНОКПП) та лампи. Обміняти можна до 5 ламп старого зразку з будь-яким цоколем на таку ж кількість LED-ламп.

Джерело: Міністерство економіки України

10.04.2023