Куди звертатись українцям, чиї близькі зникли безвісти після депортації?

Якщо близькі зникли безвісти після депортації, необхідно подати ЗАЯВУ ПРО РОЗШУК особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до Національної поліції України.

Якщо особа зникла безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, вона вважається зниклою безвісти за особливих обставин.

Правовий статус таких осіб, порядок їхнього обліку, розшуку та питання соціального захисту регулюється Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».

Особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, які містяться в заяві про факт зникнення, до ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ОСІБ, зниклих безвісти за особливих обставин.

Особа вважається зниклою безвісти за особливих обставин до моменту припинення її розшуку — не пізніше ніж через три дні з дня встановлення місця її перебування, місця поховання чи місцезнаходження останків з повідомленням про це її близьких родичів та членів сім’ї, а також заявника, якщо заявник не є близьким родичем та членом сім’ї.

Заява про розшук такої особи може бути також подана Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, якщо перераховані вище особи звернулися до нього з повідомленням про зникнення особи.

Додатково необхідно звернутися до:

1. Національного інформаційного бюро, що утворене відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.03.2022 № 228-р на базі державного підприємства «Український національний центр розбудови миру», яке перебуває у сфері управління Мінреінтеграції.

  • цілодобова «гаряча лінія» — 1648 та міський номер: +38 (044) 287-81-65 (дзвінки з-за кордону);
  • сайт;
  • Telegram-bot.

2. Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ

3. Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні

  • Гаряча лінія: 0 800 300 155 (Київ), 0 800 300 185 (Донецьк), 0 800 300 195 (Луганськ);
  • e-mail: [email protected].

Джерело: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

25.03.2023