Міжнародне гуманітарне право під час війни

Міжнародне гуманітарне право захищає цивільне населення під час війни. На відміну від Росії, Україна забезпечує права людини, дотримується законів і звичаїв війни.

Наші експерти, викладачі Кафедри міжнародного та європейського права НАУКМА підготували рекомендації щодо дотримання міжнародного гуманітарного права для ЗСУ та правоохоронних органів.

Старша викладачка Ґаяне Нуріджанян також взяла участь у вебінарі «Відповідальність Росії за воєнні злочини в Україні: справа у Міжнародному суді ООН та в інших міжнародних інстанціях». На вебінарі розглянули проблеми відповідальності за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Обговорили позов, який Україна подала проти Росії  до Міжнародного суду ООН та визначили, як ще можна притягнути до відповідальності державу-агресора.

Ґаяне Нуріджанян закликає не розчаровуватись у міжнародному праві: «Самі випадки порушення міжнародного права, як ми це бачимо з агресією проти України, не означають, що ця система не є правом. Так само, як і порушення національного права не підривають саму систему права. Міжнародне право порушується, в деяких випадках не працює так, як ми би хотіли, але в багатьох інших випадках дозволяє нам використовувати засоби захисту прав людини».

Повний вебінар можна переглянути на сторінці Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”:

9.03.2022