Національне та міжнародне посвідченням водія: у чому різниця?

Відповідно до Віденської Конвенції про дорожній рух, яка чинна у Євросоюзі, а також у дуже багатьох країнах, таких як Туреччина, Вірменія, Грузія, Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія — можна користуватись національним посвідченням водія.

Із усіма чинними на території України посвідченнями водія можна ознайомитись у розділі «Зразки українських посвідчень водія» на сайті Головного сервісного центру МВС.

Тобто ті посвідчення, які вже кілька років поспіль видають сервісні центри МВС, є дійсними в Євросоюзі та низці країн, які ратифікували Віденську конвенцію про дорожній рух.

Крім того, наприкінці липня набув чинності Регламент користування українськими посвідченнями водія в країнах ЄС. Зміни стосуються лише осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом. Цей документ встановлює спеціальні правила щодо протермінованих, втрачених або викрадених українських посвідчень водія, зокрема дозволяє користуватись посвідченнями, поля яких заповнені тільки кирилицею — за умови наявності документу, що підтверджує статус тимчасового чи належного захисту. Тобто поліцейські держав-членів ЄС можуть вимагати пред’явлення паспорта, документа про тимчасове проживання або іншого документа для підтвердження особи власника посвідчення водія.

А в країнах, які ратифікували Женевську конвенцію про дорожній рух, потрібно мати до національного посвідчення водія ще додаток — міжнародне посвідчення водія. Це, наприклад, Канада, США, Домінікана, Індія, Єгипет та інші країни.

Із повним переліком країн світу, які ратифікували Віденську конвенцію про дорожній рух і де можна користуватись національним посвідченням водія, можна також ознайомитись у розділі «Часті питання» на сайті Головного сервісного центру МВС.

Джерело: Головний сервісний центр МВС

29.11.2022