Одноразова матеріальна грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС: подати заяву можна в будь-якому управлінні соцзахисту

Усі управління соціального захисту населення в Україні мають приймати заяви на одноразову матеріальну грошову допомогу постраждалим від підриву Каховської ГЕС.

Нагадуємо, що 19 червня Уряд прийняв постанову, відповідно до якої, кожен постраждалий з підтоплених регіонів Херсонської і Миколаївської областей отримає 5 тис. грн за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

Звернутися із заявою до органів соцзахисту необхідно до 31 серпня 2023 року (включно). Отримати кошти можна буде через АТ «Укрпошта» або через установи уповноважених банків з можливістю їхнього зняття через платіжні термінали.

Звертаємо увагу, що призначення одноразової виплати не здійснюватиметься тим громадянам, які проживали на території підтоплення, але переїхали до інших громад, зареєструвались як ВПО та отримують щомісячну грошову допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб від держави.

Якщо ви зіштовхнулись з ситуацією, коли органи соцзахисту не приймають відповідну заяву, можна звернутись зі скаргою на гарячу лінію Національної соціальної сервісної служби за телефоном (044) 289-87-89.

Детальніша інформація про одноразову матеріальну грошову допомогу постраждалим від підриву російською федерацією Каховської ГЕС — за посиланням.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

13.07.2023