Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин: що варто знати?

Непрацездатні члени сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Перелік непрацездатних членів сім’ї, які мають право на такий вид пенсії, визначено статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Заява про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника та необхідні документи подаються до сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України. Звернутися за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника можна також через вебпортал електронних послуг Фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису або через засоби порталу державних послуг Дія. У такому випадку до заяви додаються скановані копії оригіналів документів.

Обов’язково до пакету документів необхідно додати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу, наявного в особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Пенсія призначається відповідно до положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Важливо: Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин, нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи.

Джерело: Пенсійний фонд України

7.12.2023