Переобладнання транспортних засобів для осіб з інвалідністю: що треба знати?

В «Автошколах для осіб з інвалідністю» майбутні водії здобувають практичні навички водіння автомобілем з ручним керуванням. Нині актуальним питанням є переобладнання транспортних засобів для осіб з інвалідністю.

Головний сервісний центр МВС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 607 забезпечує надання послуги з погодження переобладнання транспортних засобів. Цією послугою можуть скористатись організації, що здійснюють підготовку водіїв, та громадяни, які бажають підвищити рівень своєї мобільності.

Переобладнання транспортного засобу здійснюється в кілька етапів. Для цього необхідно:

  • звернутися до Головного сервісного центру МВС або ДП «ДержавтотрансНДІпроєкт» з пакетом документів;
  • переобладнати транспортний засіб самостійно або в компетентному суб’єкті господарювання;
  • отримати сертифікат відповідності в уповноваженому Мінінфраструктури органі сертифікації;
  • перереєструвати переобладнаний транспортний засіб у сервісному центрі МВС.

Важливо: для подачі заяви на переобладнання транспортного засобу автовласнику не обов’язково особисто звертатися до Головного сервісного центру МВС. Її можна надіслати поштою або передати через уповноваженого представника на підставі довіреності в довільній формі. У ній чітко зазначаються повноваження представника щодо подання чи отримання документів, здійснення оплати вартості послуги тощо.

Зразок заяви доступний за посиланням. Результати надання послуги можливо отримати під час особистого візиту до Головного сервісного центру МВС і поштовим відправленням на вказану адресу. Вартість послуги наразі становить 134,6 грн (разом із бланковою продукцією). Термін надання не перевищує 10 робочих днів з дати реєстрації заяви про погодження переобладнання.

Джерело: Портал МВС

12.02.2024