Перерахунок пенсії працюючому пенсіонеру: роз’яснення

Як здійснюється перерахунок пенсії працюючому пенсіонеру, якщо після призначення чи попереднього перерахунку пенсії він набув менше як 24 місяці страхового стажу?

Якщо після призначення/попереднього перерахунку пенсії пенсіонер набув менше як 24 місяці страхового стажу, автоматичний перерахунок пенсії здійснюється, якщо після її призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше двох років.

У цьому випадку враховується лише стаж, набутий після призначення / попереднього перерахунку пенсії, період, за який визначена заробітна плата для обчислення пенсії, та її розмір, не змінюються.

Джерело.

Як здійснюється перерахунок пенсії працюючому пенсіонеру, якщо на 1 березня 2023 року він набув 24 або більше місяці страхового стажу?

Якщо після призначення / попереднього перерахунку пенсії пенсіонер набув не менше як 24 місяці страхового стажу, при перерахунку обов’язково проводиться аналіз призначення / попереднього перерахунку, чи доцільно враховувати й заробіток, який людина одержувала за ці місяці.

Якщо заробітну плату враховувати доцільно, то вона обчислюється за періоди, визначені в частині першій статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Це або всі періоди страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року по 28 лютого 2023 року, або будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв (якщо людина надавала такі дані) та всі періоди страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року по 28 лютого 2023 року.

При обчисленні заробітку беруть до уваги показник середньої заробітної плати (доходу), який було враховано під час призначення / попереднього перерахунку пенсії людини.

Якщо після призначення пенсії пенсіонер працював й одержував менший заробіток, ніж той, з якого було обчислено розмір пенсії, то його врахування зменшить індивідуальний коефіцієнт заробітної плати. Тож у такому разі враховують тільки страховий стаж, набутий після призначення / попереднього перерахунку пенсії, а заробіток залишається без змін.

Джерело.

28.04.2023