Підприємці за кордоном більше не ризикують подвійним оподаткуванням

Державна регуляторна служба України (ДРС) повідомляє, що отримати довідку-підтвердження статусу податкового резидента України тепер можна онлайн.

Під час перебування за кордоном у підприємців, які провадять діяльність віддалено, оскільки вимушено перемістились за межі території України та звернулися за тимчасовим захистом до інших країн, виникає питання необхідності оподаткування в країні перебування доходу, отриманого на банківські рахунки, які відкриті в Україні, тобто з джерелом походження в Україні.

Для підтвердження резидентства України виникає потреба в отриманні довідки-підтвердження статусу податкового резидента України.

Проте результат адміністративної послуги раніше надавався в паперовому вигляді, що ускладнювало або взагалі унеможливлювало її отримання в умовах воєнного стану для осіб, які виїхали за кордон.

Зазначене могло призвести до того, що громадяни України, не бажаючи цього, ризикували бути визнаними резидентами інших країн, а отже, сплачувати податки не в бюджет України. Це стосується всіх суб’єктів господарювання.

За результатами ініціатив ДРС, спільно з Міністерством фінансів, Міністерством цифрової трансформації та Державною податковою службою України, прийнято наказ Міністерства фінансів України №248, яким:

  • затверджено форму довідки-підтвердження резидентства для уникнення подвійного резиденства згідно з міжнародними стандартами;
  • визначено процедуру видачі відповідної довідки, зокрема в електронній формі;
  • передбачено її видачу з транслітерацією англійською мовою.

Джерело: Державна регуляторна служба України

7.09.2022