Подано законопроєкт щодо юридичних осіб держави-агресора

Держава-агресор та юридичні особи
Юридичні особи та держава-агресор

Експерти Ініціативи підготували проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань участі юридичних осіб, зареєстрованих на території держави-агресора та/або кінцевими-бенефіціарними власниками яких є громадяни держави-агресора та громадян держави-агресора у юридичних особах, що зареєстровані за законодавством України».

Проєкт пропонує внести зміни до законів України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та «Про акціонерні товариства», зокрема:

  • виключити (за рішенням загальних зборів) учасника товариства, якщо він є громадянином держави-агресора або юридичною особою, що зареєстрована у такій державі чи юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин держави агресора. Голоси, що припадають на частку такого учасника, пропонується не враховувати при визначенні результатів голосування. На період дії воєнного стану заборонити відчужувати належну їм частку у статутному капіталі товариства, а також виплачувати дивіденди;
  • позбавити права управління акціонерним товариством та права отримувати дивіденди, а також брати участь в ухваленні деяких рішень акціонеру-власнику простих акцій та акціонеру-власнику привілейованих акцій, який є громадянином держави-агресора, або юридичною особою, що зареєстрована на території держави-агресора або юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин держави-агресора. Таким особам варто заборонити відчужувати належні їм акції. Такі обмеження пропонується запровадити на період дії воєнного стану.

Прийняття зазначеного законопроєкту сприятиме захисту економічних інтересів та внутрішніх інтересів національної безпеки України.

Проєкт зареєстровано у Верховній Раді України 12 квітня за № 7277. 

Деталі проходження законопроєкту за посиланням.

15.04.2022