Правові питання тижня: 1 – 7 серпня

Правові питання тижня: 1 – 7 серпня

Компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

Компенсація надається лише за розміщення переселенців, які перемістилися після 24.02.2022 з областей, де проводяться активні бойові дії (відповідно до Переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми «єПідтримка», затвердженій КМУ від 6 березня 2022 року). Детальніше.

Іноземці та особи без громадянства у складі ЗСУ: умови проходження служби

Відповідно до ч. 6 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», іноземці та особи без громадянства можуть у добровільному порядку (за контрактом) проходити військову службу у Збройних Силах України. Детальніше.

Хто та як може подати заявку на отримання міжнародної допомоги через платформу «єДопомога»?

Платформа «єДопомога» збирає заявки на допомогу та за запитом міжнародних організацій передає переліки заявників на допомогу за запитуваною категорією. Детальніше.

Перспективи розвитку інституту громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону

Чинне правове регулювання участі громадян в охороні громадського порядку та державного кордону не відповідає стану розвитку суспільних відносин, а отже, у перспективі – може бути змінено. Цілком можливо, що громадські формування взагалі припинять своє існування у зв’язку з появою системи територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад, які виконують в цілому схожі функції. Детальніше.

Як укласти декларацію з лікарем під час війни?

Представники МОЗ звертають увагу: якщо ви переїхали в інше місто чи область та потребуєте допомоги сімейного лікаря, можна звернутися до найближчої амбулаторії або центру первинної допомоги. Нову декларацію для цього укладати не потрібно. Детальніше.

Звільнення засуджених та осіб з-під варти з метою мобілізації: як це відбувається?

З початку повномасштабного вторгнення 24 лютого законодавець ухвалив низку змін до законодавства, дозволивши особам, які знаходяться у пенітенціарних закладах, за певних умов та з певних підстав брати участь у збройній відсічі агресору. Детальніше.

Що змінилося у виплатах додаткової винагороди військовослужбовцям?

Зміни передбачають лише інший підхід у виплаті додаткової винагороди, а не її скасування. Так, запроваджено норму виплати до 30 тис. гривень пропорційно часу служби в розрахунку на місяць, а також залежно від місця несення служби та району ведення бойових дій. Детальніше.

Особливості порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання вищезгаданого статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини поданих документів. Детальніше.

Як отримати пенсійні послуги дистанційно?

Потрібно зайти та зареєструватися на вебпорталі електронних послуг Фонду за допомогою Дія.Підпис або кваліфікованого електронного підпису, або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, в т. ч. з використанням технології Bank ID. Детальніше.

Посвідчення заповіту військовополонених

Відповідно до Постанови КМУ від 28.02.2022 №164, в умовах воєнного стану нотаріуси відмовляють громадянам рф у вчиненні нотаріальних дій, однак, виключенням з цієї норми є посвідчення заповіту військовополоненого та засвідчення справжності підпису на заяві про вихід з громадянства рф. Детальніше.

Як здійснюється зарахування дитини-переселенця до 1 класу?

У 2022/2023 навчальному році діти зможуть навчатися у закладах освіти, в яких вони навчалися до початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, за умови, якщо такий заклад працює. Діти також можуть навчатися у закладах освіти за місцем їхнього тимчасового перебування. Детальніше.

Як призначити пенсію за віком автоматично?

Застрахованій особі, яка завчасно надала в електронному вигляді всю необхідну інформацію, пенсію призначать автоматично, на підставі всіх наявних у Фонді даних. Додатково звертатись та особисто відвідувати сервісні центри Фонду потреби не буде. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

8.08.2022