Правові питання тижня: 15 – 21 травня

Правові питання тижня: 15 – 21 травня

Соціальні послуги та послуги медичного догляду потерпілим на виробництві: що нового?

До 1 січня 2023 року потерпілі на виробництві отримували соціальні послуги й спеціальний медичний догляд у грошовому еквіваленті. Наразі право громадян на соціальні послуги та всі страхові виплати збережено повною мірою, натомість змінився механізм реалізації цього права. Детальніше.

Як українцям отримати міжнародне посвідчення водія?

Українці, які виїжджають за межі країни на своєму авто або планують за кордоном орендувати машину, можуть заздалегідь оформити міжнародне посвідчення водія. Це можна зробити в територіальних сервісних центрах МВС. Детальніше.

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг учасникам бойових дій: що варто знати?

Громадянину, який отримав посвідчення «учасника бойових дій» та хоче оформити пільги на оплату житлово-комунальних послуг, потрібно звернутися до органу Пенсійного фонду України та подати заяви: про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП); про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива й скрапленого газу. Детальніше.

Як українцям оформити допомогу при народженні дитини під час перебування за кордоном?

Українці, у яких під час тимчасового перебування за кордоном з’явилася дитина, зможуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при її народженні. Для отримання коштів один із батьків має надіслати заяву на призначення допомоги та відповідні документи до органу соціального захисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання. Детальніше.

Принцип екстериторіальності в ПФУ: як це працює?

В умовах воєнного стану обслуговування за принципом екстериторіальності набуло особливо значення. Якщо людина зареєстрована в одному місці, а хоче скористатись послугами Пенсійного фонду України в іншому, — не існує жодних перепон: їй можуть надати послугу в обраному сервісному центрі Фонду. Детальніше.

єВідновлення: Як через застосунок Дія отримати кошти на ремонт пошкодженого житла?

У застосунку Дія доступна послуга єВідновлення. Українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть подати заяву та отримати грошову допомогу на ремонт квартири, будинку чи, наприклад, кімнати в гуртожитку. Детальніше.

Як внутрішнім переселенцям підтвердити свою професійну кваліфікацію?

Через війну багато внутрішніх переселенців втратили документи про освіту чи попередню роботу. Для того, щоб працевлаштуватися на новому місці, переселенці мають підтвердити свою кваліфікацію. Це можна зробити, звернувшись до кваліфікаційного центру. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

22.05.2023