Правові питання тижня: 18 – 24 квітня

Право в умовах війни 18-24 квітня

Як місцевій владі діяти в умовах окупації?

Експерти підготували пам’ятку у відповідь на лист Херсонського міського голови. Першим кроком потрібно створити військову адміністрацію у громаді – тоді вся влада переходить до неї, а повноваження органів місцевого самоврядування припиняються. У разі окупації, блокади чи оточення головне правило – жодної співпраці з ворогом. Детальніше.

Як взаємодіяти з правоохоронцями під час війни?

Пам’ятка експертів «Право в умовах війни» пояснює громадянам їхні права та обов’язки. У документі дають відповіді на 18 запитань: про дії на блокпосту, перевірку речей і документів, зупинку авто, проникнення до житла та багато іншого. Детальніне.

Що робити, якщо під час війни потрібен паспорт?

Державна міграційна служба відповіла на найпоширеніші запитання про паспортні послуги. Наприклад: чи можуть відмовити в оформленні документів; який адміністративний збір заплатити; чи можна переслати готовий документ за кордон? Детальніше.

Як отримати статус ВПО і виплати через «Дію»?

Потрібно оновити застосунок та у розділі «Послуги», обрати «Отримати статус ВПО» і слідувати інструкціям. Допомогу можна отримати на картку єПідтримка. Наразі онлайн-реєстрація доступна тільки для осіб, які вперше отримують статус ВПО. Детальніше.

Переселенці, які повернулися додому, але втратили житло, продовжать отримувати допомогу для ВПО

Сума допомоги – 2000 грн для дорослого та 3000 для дитини. Зазвичай ці виплати припиняються, якщо переселенець повертається на постійне місце проживання. Проте виняток зробили для людей, які через війну втратили житло. Щоб продовжити виплати, потрібно подати у «Дії» заявку на відшкодування втрат за пошкоджену внаслідок російської агресії нерухомість. Детальніше.

Що робити з юридичними особами, які працюють на користь агресора?

Експерти «Право в умовах війни» підготували проєкт, який пропонує зміни до законів України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та «Про акціонерні товариства». Зокрема, на час воєнного стану пропонується відрізати громадян росії, юридичних особів, зареєстрованих в росії, або юридичних осіб, кінцевим бенефіціаром яких є громадянин росії, від прийняття рішень і збагачення за рахунок організацій. Детальніше.

27.04.2022