Правові питання тижня: 19 – 25 вересня

Правові питання тижня: 19 – 25 вересня

Резолюція Європарламенту: примусова депортація українців російськими загарбниками – геноцид!

Серед іншого, резолюція зобов’язує росіян оприлюднити інформацію щодо знаходження переміщених осіб з-поміж громадян України, надати їм свободу пересування та можливості для негайного повернення на Батьківщину. Детальніше.

На що варто звернути увагу громадянам на деокупованих територіях?

Міністерство охорони здоров’я України поширило поради для громадян на деокупованих територіях щодо того, на що варто звернути увагу після деокупації населеного пункту або звільнення з полону. Детальніше.

Вступна кампанія для осіб з ТОТ та особливо небезпечних територій триває

Приймання заяв, проведення вступних випробувань (зокрема індивідуальних усних співбесід та творчих конкурсів) для вступників зазначеної категорії може проводитись упродовж всієї вступної кампанії в терміни, погоджені між закладами освіти та вступниками, в межах граничних строків, визначених Порядком прийому. Детальніше.

Які особливості виплати пенсії сім’ям загиблих військовослужбовців?

Заява про призначення пенсії подається до уповноважених органів силових структур (міністерств або відомств), в яких військовослужбовець проходив службу до дня смерті. Детальніше.

Щодо покращення доступу до послуг Пенсійного фонду України

Експерти звертають увагу на послуги, які вже надають органи ПФУ. Серед них і призначення пенсій (за віком та інших видів пенсій), і призначення допомоги на поховання тощо. Детальніше.

Як отримати державну допомогу, якщо ворог знищив житло?

Як і куди подати заявку та які документи для цього необхідні, наведено в інфографіці. Детальніше.

Як подати заяву на усиновлення на порталі «Дія»?

Онлайн-послуга «Усиновлення: реєстрація кандидатом» на порталі «Дія» дозволяє подати заяву та зручно завантажити всі необхідні документи. Це робить процедуру усиновлення доступнішою для кожного українця. Детальніше.

Чи можуть внутрішньо переміщені медичні працівники отримувати заробітну плату за основним місцем роботи?

Облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату. Детальніше.

Як працюючі українці можуть пройти реабілітацію після травм, отриманих внаслідок бойових дій, за кошти Фонду соцстрахування?

Пройти курс відновного лікування після отриманих травм застраховані особи можуть на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, направлення відбувається зі стаціонару лікарні. Забезпечення реабілітацією за кошти Фонду відбувається за адресним принципом – так, пацієнт самостійно обирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування. Детальніше.

Як подати заявку на отримання допомоги дитині, травмованій або пораненій внаслідок воєнних дій?

Детально пояснено в інфографіці.

За скільки має приїхати «швидка»: роз’яснення МОЗ

На критичний виклик бригади мають доїхати за 10 хвилин, на екстрений – за 20. На неекстрені або непрофільні виклики медики не виїжджають. Водночас у разі неекстрених звернень до пацієнта можуть направити медиків, але лише за умови, що є вільні бригади та немає доступу до отримання первинної медичної допомоги у сімейного лікаря. Щодо непрофільного, то пацієнта можуть проконсультувати за телефоном. Детальніше.

Як відбувається державна реєстрація народження органами ДРАЦС в умовах воєнного стану?

Для державної реєстрації народження необхідно направити на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ) [email protected] електронні копії, скановані копії, фотокопії визначених документів. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

27.09.2022