Чи вправі органи соцзахисту відмовляти у виплатах переселенцям, у яких пошкоджено житло?
Право на виплати щомісячної допомоги на проживання мають усі переселенці, житло яких пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії. Вони отримують виплати нарівні з ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованих територій чи зон бойових дій. Детальніше.
Індивідуалізація юридичної відповідальності як підстава для перегляду окремих санкцій, передбачених Митним кодексом України
На основі Рішення КСУ № 4-р(II)/2022 щодо відповідності Конституції України статті 485 Митного кодексу України (щодо індивідуалізації юридичної відповідальності) спробуємо проаналізувати й обґрунтувати, чому статті 472, 482, 483, 484 Кодексу також мають бути змінені законодавцем. Детальніше.
Спрощено процедуру звернення ветеранів до органів Пенсійного фонду для оформлення пільг
Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників і Захисниць України, постраждалі учасники Революції Гідності при зверненні до органів ПФУ для оформлення пільг можуть надавати електронне посвідчення ветерана без предʼявлення оригіналів посвідчень у паперовій формі. Детальніше.
Які документи потрібні для виїзду за кордон особі, що супроводжує людину з інвалідністю?
Якщо ви супроводжуєте за кордон людину з інвалідністю, у вас мають бути документи, що підтверджують родинні зв’язки; інвалідність особи; спільне проживання; здійснення догляду за особою з інвалідністю. Детальніше.
Пошук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: запроваджено новий інструмент
Відтепер громадяни можуть звертатися до Уповноваженого Верховної ради України з прав людини щодо отримання або перевірки необхідних даних про зниклих безвісти осіб, які можуть перебувати на території держави-агресора або на тимчасово окупованих територіях України. Детальніше.
Як отримати страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності ВПО?
Громадянам, які перебувають або перебували в трудових відносинах та які переселилися з ТОТ або з територій, де ведуться активні бойові дії, та не змогли отримати від свого роботодавця страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, такі виплати надаються за рахунок коштів ПФУ. Детальніше.
Довідки щодо перебування військовослужбовців у місцях несвободи внаслідок збройної агресії рф: затверджено порядок оформлення
Кабмін ухвалив Постанову «Про затвердження Порядку оформлення та видачі довідок про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах». Детальніше.
Набрав чинності закон, який посилює відповідальність за порушення правил несення військової служби під час війни
Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці» від 13 грудня 2022 року № 2839–IX набрав чинності 27 січня 2023 року. Детальніше.
Хто з родини полонених чи зниклих безвісти захисників має право на грошове забезпечення?
Виплата грошового забезпечення здійснюється: дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності — повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (з інвалідністю з дитинства — незалежно від їхнього віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі й не мають дітей. Детальніше.
Виїзд за кордон на власному авто: перелік необхідних документів
При перетині держкордону на автомобілі водієві необхідно мати такі документи: водійське посвідчення міжнародного зразка; техпаспорт; розпізнавальний знак України на авто (наліпка UA); державний номерний знак на авто (індивідуальний номерний знак діє тільки на території України); міжнародну страховку «Зелена картка». Детальніше.
Кредит на нерухомість, що була знищена внаслідок війни: правила призупинення та анулювання заборгованості
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» від 1 грудня 2022 року № 2823–IX вводиться в дію 28 січня 2023 року. Детальніше.
Документи, що посвідчують особу, дозволено пересилати за кордон
Уряд дозволив пересилання паспортів і посвідчень на повернення в Україну в міжнародних поштових відправленнях. Ця новація спрямована на те, щоб допомагати українцям виїжджати з тимчасово окупованих територій і росії. Детальніше.
Право громадян на оскарження дій приватних виконавців у разі арешту банківського рахунку в умовах воєнного стану: роз’яснення
Громадяни надсилають численні скарги щодо порушення приватними виконавцями їхніх прав як споживачів банківських послуг. Найбільш поширеною проблемою є блокування їхніх банківських рахунків, яке здійснюється банками відповідно до постанови приватного виконавця про арешт коштів боржника. Детальніше.
Мешканців ТОТ примушують видаляти додаток держбанку: як відновити?
На ТОТ окупанти вимагають від українських громадян видаляти додатки держбанків зі своїх мобільних телефонів, зокрема Ощадбанку. Про такі випадки повідомляють у Луганській обласній військовій адміністрації. В Ощадбанку наголошують, що в такому разі мобільний застосунок дуже просто відновити. Детальніше.
Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.