Правові питання тижня: 4 – 10 квітня

Право в умовах війни – за тиждень

Кого стосуються зміни у Податковому та Митному кодексах? 

На період воєнного стану імпорт деяких товарів звільняється від ПДВ, акцизного податку, ввізного мита. Податок за нерухомість не потрібно сплачувати, якщо вона знаходиться на тимчасово окупованій території або території бойових дій.
Пояснення інших змін знайдете за посиланням.  

Як змінилися умови оренди земельних ділянок?

Новий Закон стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Нові договори оренди укладатимуться електронно й без торгів, строком до одного року та без можливості поновлення. При цьому оренда плата за ділянку не перевищуватиме 8 % від її нормативної грошової оцінки, а використання землі буде жорстко обмежене.
Подробиці умов оренди

Як війна вплинула на сферу адмінпослуг? 

Держава швидко адаптувала адміністративні послуги до умов воєнного стану. Деякі з цих рішень експерти рекомендують зберегти та розвинути в мирний час, інші – пропонують поліпшити з огляду на безпекові виклики. Комплексне дослідження експертів Ініціативи «Право в умовах війни» надає державним органам 32 рекомендації в сфері адмінпослуг.
Читайте повне дослідження.

Що буде, якщо місце роботи ніби є, але роботи немає, або ж немає можливості працювати?

Зазвичай, якщо роботодавець не може забезпечити працівника роботою, він оголошує простій і виплачує робітникам не менше 2/3 заробітної плати. Але якщо такої можливості немає, ми пропонуємо призупинити трудовий договір без призупинення трудових відносин. До закінчення воєнного стану це може зробити як роботодавець, так і працівник.
Детально про рішення.

11.04.2022