Проєкт єОздоровлення розширено: діти з усієї України, які потребують соціальної підтримки, можуть відпочити та оздоровитися

1 червня 2023 року розпочав дію пілотний проєкт єОздоровлення, у рамках якого був запроваджений механізм «гроші ходять за дитиною» — для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги й підтримки.

На початку реалізації проєкту фокус допомоги був спрямований на дітей, які, внаслідок війни, опинилися в найбільш складному становищі, тобто дітей з регіонів, що були в тимчасовій окупації, знаходяться в зоні активних бойових дій чи на кордоні з російською федерацією. 

Наразі до постанови внесено зміни, які розширюють його дію на дітей з усієї України, які виховуються в малозабезпеченій родині й належать до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина з багатодітної сім’ї. Відтепер, незалежно від місця проживання такої дитини, її родина отримала право й можливість скористатися державною програмою єОздоровлення. На відпочинок чи оздоровлення кожної дитини буде надано 14 165 грн.

Батьки дітей, які відповідають зазначеним критеріям, отримають сповіщення про право на отримання коштів електронним повідомленням або телефоном від працівника органу соціального захисту.

Щоб скористатися послугою, одному з батьків дитини треба звернутися до Приватбанку, отримати картку зі спеціальним режимом використання й дочекатися зарахування коштів. Далі — самостійно обрати заклад для відпочинку чи оздоровлення дитини з переліку закладів із Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Потім — забронювати місце для відпочинку своєї дитини в цьому закладі та розрахуватися за путівку отриманою карткою.

Аби забезпечити максимальну безпеку оздоровлення дітей, до переліку включено лише заклади вищої категорії.

Для уточнення інформації щодо проєкту можна звертатися до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту або Національної соціальної сервісної служби.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

8.09.2023