Примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій: важливі нюанси

Кабінет Міністрів схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій.

Підставою для проведення обов’язкової евакуації відтепер є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Обов’язкова евакуація в примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

Діти, що опинилися в зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них — на дорослих. Відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже йдеться про її життя.

Примусова евакуація дітей є додатковим інструментом у межах обов’язкової евакуації, яка наразі діє лише в Донецькій області. Наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає тільки Бахмут.

«Не йдеться про відбирання дітей у батьків. Не йдеться про застосування фізичного примусу. Але юридична особливість примусової евакуації дітей полягає в тому, що принаймні один з батьків не має права відмовитись від евакуації й має супроводжувати дитину під час евакуації. Також слід пам’ятати про статтю 166 Кримінального кодексу, згідно з якою батьків може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за свідоме піддання дитини фізичній небезпеці», — прокоментувала рішення Ірина Верещук, Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

З текстом Постанови можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: Урядовий портал

16.03.2023