Розширено можливості оформлення картки платника податків

Наказами Міністерства фінансів України від 09.06.2023 № 305 та від 30.06.2023 № 356 розширено перелік документів, з якими фізична особа може звернутися до територіального органу Державної податкової служби України (ДПСУ) з метою отримання картки платника податків.

Новації покликані полегшити українцям процедуру отримання необхідних документів із Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Зокрема нашим співвітчизникам, які виїжджають із ТОТ, не маючи документів, що підтверджують реєстрацію місця проживання / перебування на території, яка наразі знаходиться під тимчасовою окупацією.

Відтепер перелік документів, з якими фізичні особи можуть звернутися до територіальних органів ДПСУ для отримання картки платника податків, включає цифрові документи, які є аналогами паперових.

До таких цифрових документів належать:

  • Е-свідоцтво про народження,
  • Е-паспорт,
  • Е-паспорт для виїзду за кордон,
  • тимчасовий цифровий документ єДокумент, що посвідчує особу у період дії воєнного стану.

Крім того, для отримання картки платника податків громадяни України можуть надавати інформацію про:

  • задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування);
  • зареєстроване місце проживання ВПО (надається в разі реєстрації або декларування такою особою місця свого проживання без зняття з реєстрації свого попереднього місця проживання на ТОТ).

Зазначеним рішенням також передбачено здійснення обслуговування громадян у будь-якому територіальному органі ДПСУ (за принципом екстериторіальності).

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

5.08.2023