Роз’яснення щодо оформлення скарг про порушення мовного Закону

На адресу Секретаріату Уповноваженого надходить велика кількість звернень стосовно порушень вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». 

Як повідомляють на порталі Уповноваженого із захисту державної мови, значна частина з них, що надходять електронною поштою, не містить достатньої для належного реагування інформації. Відсутність у зверненні даних про особу заявника, як того вимагає Закон, унеможливлює розгляд власне як звернення чи скарги. А відсутність інформації про особу порушника (найменування юридичної особи або фізичної особи-підприємця тощо) часто унеможливлюють комунікацію з порушником для усунення порушення та застосування передбачених Законом санкцій.

Аби прискорити швидкість та підвищити якість розгляду всіх скарг та, у разі підтвердження порушення, відповідно до Закону застосувати належні санкції, звернення має обов’язково містити наступну інформацію:

  • прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги;
  • письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати;
  • в електронній скарзі також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним; застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається.

Уповноважений із захисту державної мови нагадує, що повідомити про порушення Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» можна на електронну скриньку: [email protected]

Джерело: Уповноважений із захисту державної мови

20.08.2022