Що потрібно знати шукачам притулку, аби вберегтися від торгівлі людьми?

Люди, які виїхали з України, перебувають у зоні особливого інтересу злочинних організацій, зокрема торговців людьми. До вашої уваги найважливіші поради для українців за кордоном, які допоможуть бути обізнаними й залишатися в безпеці.

  1. Не довіряйте свої важливі документи нікому, крім уповноважених осіб: поліції, прикордонників, співробітників посольств чи консульств, які мають відповідні посвідчення особи.
  2. Завантажте мобільний додаток «Дія» на свій смартфон, щоб отримати доступ до електронних копій вашого паспорта, водійського посвідчення, студентського квитка, закордонного паспорта.
  3. Зробіть копії важливих документів і тримайте їх окремо від оригіналів. Збережіть відскановані копії у своїй електронній пошті або в хмарному сховищі.
  4. Користуйтеся тільки офіційними джерелами інформації. Багато країн підготували спеціальні сайти/вебсторінки для українців, а також започаткували гарячі лінії українською мовою.
  5. Майте з собою контактні дані посольств і консульств України в країнах транзиту та призначення.

Якщо ви втратили паспорт за кордоном або його вилучили насильно, негайно зверніться до консульства України.

Якщо вам загрожує небезпека та ви маєте доступ до телефону, зателефонуйте в місцеві служби екстреної допомоги, поліцію, на гарячу лінію з питань торгівлі людьми в країні перебування або в посольство України в цій країні.

З телефонами гарячих ліній з питань торгівлі людьми в країнах Європи, Канади та США можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

1.02.2023