Спрощено процедуру оформлення відпустки за станом здоров’я чи звільнення з лав ЗСУ

Відтепер для оформлення відпустки за станом здоров’я чи звільнення з лав ЗСУ бійцям не потрібно повертатися до військової частини.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, повʼязаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану», який дозволить спростити процес виконання рішень військово-лікарської комісії пораненими військовослужбовцями, набрав чинності 30 червня 2023 року (за винятком окремих положень).

Однією з ключових змін є спрощення процедури отримання відпустки для лікування або звільнення з військової служби для військовослужбовців, які отримали відповідне рішення згідно з висновком військово-лікарської комісії.

Так, згідно зі змінами, у період дії воєнного стану ці військовослужбовці, а також ті, які були визнані військово-лікарською комісією непридатними до військової служби, не повертаються до військової частини для оформлення відпустки за станом здоровʼя або звільнення, а зразу направляються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для отримання необхідних документів з військової частини щодо відпустки або звільнення з військової служби.

Це стало можливим завдяки тому, що тепер всі необхідні документи від військової частини можна отримати за допомогою електронного документообігу безпосередньо в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

З текстом Закону можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

4.07.2023