У якій аптеці можна придбати ліки за електронним рецептом?

Після впровадження е-рецепта на лікарські препарати все більше аптек починають працювати в Електронній системі охорони здоровʼя (далі — ЕСОЗ). Адже це дозволяє пацієнтам придбавати ліки в сучасний та зручний спосіб.

Розповідаємо про те, як знайти найближчу аптеку, яка працює з ЕСОЗ та відпускає ліки за е-рецептом.

Передусім нагадаємо, що на перехідному етапі пацієнт сам може обрати тип рецепта — електронний чи паперовий — відповідно до того, яким із них йому зручніше скористатися.

Коли пацієнт обирає електронний рецепт, він отримує номер рецепта та унікальний код його погашення у вигляді смс-повідомлення. Для того, щоб придбати ліки в аптеці за рецептом, достатньо лише повідомити ці дані фармацевту.

Знайти найближчу до вас аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом, можна на спеціальному дашборді. Для цього:

  • Відкрийте дашборд «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом».
  • Оберіть область, тип та назву населеного пункту, у якому ви проживаєте.
  • Зверніть увагу, що якщо ви отримали рецепт на наркотичні (психотропні) ліки, необхідно позначити відповідну програму («Програма еРецепта» — «Наркотичні (психотропні) ліки») — тоді вам стане доступним перелік аптек, які мають необхідну ліцензію.
  • Після цього на дашборді зʼявиться карта з позначками доступних аптек, а також перелік адрес аптек, які відпускають ліки за е-рецептом. Оберіть аптеку, яка буде найбільш зручною для вас.

Що важливо знати перед придбанням ліків за е-рецептом:

  • Придбати ліки за е-рецептом може як сам пацієнт, так і його родич чи соціальний працівник. Для цього лише потрібно передати номер рецепта та код його погашення людині, яка буде купувати ліки.
  • В аптеці фармацевт запропонує пацієнту наявні лікарські засоби, які містять активну речовину, що призначив лікар. Так можна придбати не конкретну торгову назву препарату, а й інші його аналоги, керуючись власним вибором та бюджетом.
  • Пацієнт може погасити рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж призначив лікар. При цьому повторно отримувати рецепт для придбання залишку ліків не потрібно.

Нагадуємо, що як і раніше діють виключення для регіонів, де йдуть бойові дії, а також на придбання ліків волонтерами для потреб медичного фронту без рецепта лікаря.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

29.04.2023