Виплата допомоги на проживання ВПО та вибіркові перевірки: як відбуватимуться у 2023 році?

З 01 січня 2023 року продовжено автоматичне нарахування допомоги на проживання ВПО. З цією метою Мінсоцполітики наразі розроблено відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів України.

Також для отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам не потрібно буде надавати підтверджувальні документи про свій матеріальний стан, оскільки отримання зазначеної допомоги не залежить від отриманого доходу та є безстроковим.

Таким чином, усі ВПО, які до цього отримували вказану допомогу, і надалі продовжать її отримувати. Для цього не потрібно звертатися до органів соціального захисту населення з метою поновлення раніше наданих документів.

Крім того, вирішено проводити перевірки місць проживання ВПО виключно у випадках звернення правоохоронних органів до органів соцзахисту населення при наявності підозри неправомірного отримання допомоги. Про що особу обов’язково повідомлять телефонним дзвінком.

Також прийнято рішення щодо необхідності внесення змін до нормативно-правових актів з метою усунення норми, яка передбачає особливий порядок прийняття рішення про нарахування пенсії громадянам з АР Крим і м. Севастополя після підтвердження неотримання такими особами пенсії в РФ. Мінсоцполітики буде розроблено проєкт відповідної постанови.

Джерело: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

5.01.2023