Як отримати безоплатні ліки в разі бронхіальної астми та хвороб нижніх дихальних шляхів?

Препарати в разі бронхіальної астми та хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів включені в програму «Доступні ліки».

Це означає, що українці з цими діагнозами можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою. Їхню вартість аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України.

Загалом до програми «Доступні ліки» включено 32 торгові назви препаратів проти хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, зокрема проти бронхіальної астми.

Для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою, необхідно:

  • Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги (далі — ПМД).

Нагадуємо, що наявність декларації для відвідування лікаря ПМД — не обов’язкова. Під час воєнного стану українці можуть звертатися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в закладі, який має договір з НСЗУ.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату.

  • З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність в аптеки договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

  • Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Знайти найближчу аптеку з договором з НСЗУ можна:

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

4.02.2023