Як отримати допомогу по безробіттю в умовах воєнного стану?

На період дії воєнного стану реєстрація безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, здійснюється з першого дня реєстрації такої особи в центрі зайнятості за особистою заявою.

Статусу зареєстрованого безробітного може набути:

  1. особа працездатного віку до призначення пенсії, яка через відсутність роботи не має заробітку;
  2. особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України;
  3. особа, молодша 16-річного віку, яка працювала й була звільнена у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці;
  4. одинока мати (батько), яка (який) здійснює догляд за дитиною з інвалідністю, та один з батьків, прийомних батьків, опікунів дитини з інвалідністю підгрупи А, які відповідно до законодавства мають право на призначення надбавки на догляд за дитиною.

Звертаємо увагу: Пунктом 33 розділу VIII Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття» встановлено, що під час дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, на сьогодні це — 6700 грн.

Тривалість виплати допомоги по безробіттю:

  • під час дії воєнного стану тривалість виплати не може перевищувати 90 календарних днів;
  • для осіб передпенсійного віку — не більше 360 календарних днів.

Способи реєстрації громадян у державній службі зайнятості

Для отримання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю особа може:

  • звернутись особисто до обраного центру зайнятості;
  • зареєструватися через Єдиний державний портал електронних послуг «Дія».

Якщо особа перебуває на ТОТ або на території, на якій ведуться бойові дії, вона може зареєструватися як безробітна через Портал «Дія», за допомогою сайту Державної служби зайнятості, чат-боту або онлайн-форми.

Джерело: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

8.04.2023