Як отримати посвідчення водія іноземцям, які несуть службу в українському війську?

Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть обміняти посвідчення водія, видане іншою державою, на українське. Для цього необхідно скласти теоретичний і практичний іспити в сервісному центрі МВС. Окрім цього є можливість отримати посвідчення водія вперше після підготовки в автошколі.

У березні 2023 року Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія іноземцям, які несуть службу у складі сил безпеки та оборони України. Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2023 року № 228.

Зокрема, більше не є перепоною для іноземців, що служать у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту чи Національній гвардії, вимога мати задеклароване або зареєстроване місце проживання на території України. Адресою місця проживання підданого іншої країни та адресою для офіційного листування з питань експлуатації транспортних засобів вважатиметься адреса військової частини, яка зазначається в довідці про перебування особи на військовій службі.

До того ж скасована вимога мати реєстраційний номер облікової картки платника податків. Тож довідку про присвоєння індивідуального податкового номера воїнам-іноземцям приносити не потрібно.

Отже, необхідними документами є:

  • дійсний паспортний документ іноземця або документ, що підтверджує особу без громадянства;
  • військовий квиток;
  • довідка з військової частини, з якою укладено контракт;
  • медична довідка про придатність до керування транспортними засобами (лише у випадку проходження навчання в автошколі та отримання посвідчення водія вперше).

Ці зміни діють на період дії воєнного стану та у тримісячний термін після його припинення або скасування.

Джерело: Портал МВС

31.08.2023