Як перевірити медичний висновок тимчасової непрацездатності та електронний лікарняний?

Медичний висновок тимчасової непрацездатності (МВТН) та е-лікарняний — це два різні цифрові документи.

МВТН — електронний документ, що формується в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та засвідчує тимчасову непрацездатність пацієнта. Він є підставою для створення е-лікарняного.

МВТН формується тим лікарем, який надає медичну допомогу, створює відповідні електронні медичні записи та власне проводить лікарську експертизу щодо тимчасової втрати працездатності. Це може зробити як сімейний лікар, так і лікуючий лікар.

Перевірити МВТН можна на порталі «Дія».

У результаті перевірки ви миттєво отримаєте дані про: тип медичного висновку; дату його створення, номер документа, заклад охорони здоров’я, що видав висновок, а також строк дії МВТН (термін непрацездатності пацієнта).

Е-лікарняний — це документ, сформований програмними засобами електронного реєстру листків непрацездатності на підставі МВТН, створеного лікарем у закладі охорони здоров’я.

Перевірити статус формування е-лікарняного можна в електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України.

Для цього потрібно:

  1. Зайти на сторінку порталу Пенсійного фонду України.
  2. Увійти в особистий кабінет страхувальника чи застрахованої особи.
  3. Перейти в розділ «Мої листки непрацездатності». 
  4. Перевірити, чи відображається інформація про поточний листок непрацездатності.
  5. Якщо інформація відображається, е-лікарняний створений успішно та буде доступний для вашого роботодавця. 

Якщо листок непрацездатності недоступний, необхідно перевірити правильність поданих про вас роботодавцем відомостей в реєстрі застрахованих осіб, а після виправлення неточностей звернутися до лікаря щодо повторного відправлення МВТН до електронного реєстру листків непрацездатності.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

26.04.2024