Як подати заяву на отримання житлової субсидії за спрощеною процедурою?

З березня 2024 року претенденти на призначення житлової субсидії отримали ще одну можливість для подання спрощеної заяви — через портал Дія.

Експериментальний проєкт, який максимально спростив процедуру звернення громадян за житловою субсидією, впроваджено відповідно до постанови Уряду від 13.06.2023 № 601 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо удосконалення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

З липня 2023 року можливість подачі заяви на призначення житлової субсидії за спрощеною процедурою реалізовано:

  • в паперовій формі —– через сервісний центр Пенсійного фонду України чи через уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, або поштою;
  • в електронній формі — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

У заяву, яка подається за спрощеною процедурою, вносяться лише персональні дані: прізвище, ім’я та по батькові, серія й номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) заявника та осіб, які входять до складу домогосподарства, адреса та рахунок у банку (у форматі ІВАN), на який буде йти виплата. Решта інформації, необхідної для визначення права домогосподарства на житлову субсидію, отримується з державних реєстрів.

Джерело: Пенсійний фонд України

16.03.2024