Як регулюється виїзд волонтерів за кордон у воєнний час?

Державна прикордонна служба України пояснила, як здійснюється виїзд волонтерів у воєнний час.

Порядок виїзду водіїв за гуманітарною допомогою

Під час воєнного стану дозволено перетин кордону водіями, які перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших військових формувань, а також населення України, за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Рішення про виїзд за межі України водіїв приймається Мінінфраструктурою або військовими адміністраціями, за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах будь-якого з таких органів, підприємств, організацій, установ:

  • військових, правоохоронних органів;
  • військових адміністрацій;
  • медичних установ;
  • відправників чи одержувачів гуманітарної допомоги.

Крім того, дозволено пропуск водіїв компаній, які мають транспортні ліцензії.

У такому разі перетин державного кордону можливий тільки на транспортному засобі, повна маса якого становить 3500 кілограмів і більше. Укртрансбезпека проводить перевірку інформації про транспортний засіб на основі даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, та вносить відповідні дані до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки.

Водіям можна безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 30 календарних днів. Водії компаній, що мають транспортні ліцензії, можуть перебувати за кордоном до 45 календарних днів, але це можливе лише на транспортному засобі, повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.

Які документи мають оформляти військовозобов’язані чоловіки для перевезення через кордон гуманітарних вантажів?

Особам призовного віку, тобто чоловікам віком від 18 до 60 років, дозвіл на перетинання кордону дає обласна військова адміністрація або Міністерство інфраструктури, якщо його мета – це переміщення гуманітарної допомоги.

Рішення щодо пропуску таких осіб прикордонники приймають за наявності трьох умов:

  • рішення державної обласної військової адміністрації або Мінінфраструктури, оформлені у вигляді наказу або розпорядження (воно може бути у письмовому або навіть в телефоні фотокопія);
  • наявність паспортного документа;
  • перебування в інформаційній системі адміністратором, якої є Укратрансбезпека.

Джерело: Державна прикордонна служба України

31.08.2022