Як відновити медичні документи під час війни?

Внаслідок військової агресії рф чимало українців під час переїзду та евакуації втратили або загубили документи, у тому числі й медичні.

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як можна відновити втрачені медичні документи.

1. Якщо ви втратили результати обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, а також реабілітаційних рекомендацій, – для відновлення слід звернутися до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. 

Лікар прийме рішення про відновлення медичних документів через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для подальшого лікування.

2. Якщо потрібно відновити документи, що належать особі з інвалідністю, – слід звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг.

3. Якщо йдеться про відновлення інших документів або про поновлення довідки МСЕК чи необхідність проходження медико-соціальної експертизи – ви можете звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування. Лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я у конкретному випадку підкажуть шляхи розв’язання проблемних питань. 

Зверніть увагу: комісії оглядають ВПО екстериторіально, тобто за місцем перебування особи. 

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

24.06.2022