Як відновити пошкоджений чи втрачений військовий квиток?

Як відновити пошкоджений чи втрачений військовий квиток?

Військовослужбовці (військовозобов’язані, резервісти) зобов’язані надійно зберігати військові квитки, стежити за своєчасним і точним внесенням до них змін та виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Проте ризик втрати будь-якого документа, зокрема військового квитка, існує завжди.

Варто зазначити, що за зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їхню втрату, передбачений штраф у розмірі від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн до 850 грн), а за повторне вчинення такого правопорушення або в особливий період – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 грн до 1700 грн) (стаття 211 КУпАП).

У яких випадках військовий квиток може бути повторно виданий?

Військовий квиток видається повторно в таких випадках:

  • непридатність військового квитка для подальшого користування;
  • його знищення під час стихійного лиха;
  • втрата або викрадення;
  • зміна прізвища, імені чи по батькові особи.

Куди звертатися?

Військовослужбовці повинні звернутися безпосередньо до свого командира за місцем проходження служби з рапортом.

Якщо ж особа не є військовозобов’язаною або резервістом – до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому перебуває на військовому обліку, із заявою.

Що потрібно для відновлення військового квитка?

1. Заява/рапорт, у якій(-ому) зазначається про обставини втрати військового квитка та прохання про повторну його видачу.

2. Паспорт.

3. Матове фото 3х4 без куточка.

4. Пошкоджений документ або його залишки (за наявності).

5. Витяг з наказу про результати службового розслідування (якщо документ втрачено).

6. Довідка з відділу поліції, що була написана заява про втрату (якщо документ був викрадений).

Повторно військовий квиток може бути виданий лише за рішенням керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Які строки відновлення військового квитка?

Встановлених строків для відновлення військового квитка немає. Однак, це займає не менше тижня й залежить від завантаженості конкретного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Що робити ВПО або особі, яка ще не набула такого статусу?

Потрібно пам’ятати, що після прибуття до нового місця проживання (в тому числі – тимчасового) військовозобов’язані, незалежно від отримання статусу ВПО, у семиденний строк повинні повідомити про це територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування (стати на військовий облік) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних».

Після цього можна розпочати процес відновлення військового квитка в тому територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, у якому особа стала на військовий облік у зв’язку з прибуттям до нового місця проживання.

!!! ВАЖЛИВО ЗНАТИ !!! Передача військового квитка іншим особам можлива лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними особами такого квитка.

КОРИСНА ПОРАДА. Задля спрощення процедури відновлення військового квитка в майбутньому дуже корисно зробити копії та електронні копії. Паперові копії доречно залишити на зберігання близьким. Електронні копії зручно та безпечно відправити близьким електронною поштою.

Бланк заяви про видачу військового квитка можна завантажити тут.

Нормативно-правова база:

  • Указ Президента України «Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу» від 30 грудня 2016 року № 582/2016;
  • Наказ Міністерства оборони України «Про порядок видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу» від 10 квітня 2017 року № 206;
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних» від 7 грудня 2016 року № 921;
  • Кодекс України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х.

Матеріал підготували
Юлія Матвєєва та Марія Остапович,
експертки Ініціативи «Право в умовах війни»

17.11.2022