Як змінилася процедура отримання посвідчення водія у Сервісних центрах МВС?

Уряд змінив процедуру здачі іспитів та отримання посвідчення водія у Сервісних центрах МВС. 

1. Відтепер навчання в автошколі (навчальному закладі) ділиться на два етапи, які передбачатимуть:

  • теоретичну підготовку, за результатами якої заклад видаватиме слухачу відповідне свідоцтво, яке буде дійсне протягом одного року;
  • практичне керування транспортним засобом, за результатами якого заклад видаватиме слухачу свідоцтво про закінчення практичної підготовки, яке буде дійсне протягом двох років.

2. Якщо у вас закінчився термін позбавлення права керування, ви можете отримати посвідчення водія та скласти іспити у будь-якому сервісному центрі МВС. Раніше особа, позбавлена права керування, могла це зробити тільки у сервісному центрі за місцем реєстрації.

3. До навчання з практичного керування транспортними засобами допускають лише після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС.

4. За бажанням особи практична підготовка може здійснюватися у будь-якому закладі, незалежно від того, у якому закладі ця особа пройшла теоретичну підготовку.

5. Скасовано внутрішньій теоретичний іспит у закладі (автошколі). Складатиметься виключно внутрішній практичний іспит після завершення практичної підготовки.

6. З’явилася можливість складати практичний іспит у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, незалежно від територіального сервісного центру МВС, де складався теоретичний іспит.

7. Також відтепер платні номерні знаки можна отримати для всіх транспортних засобів. Раніше це було передбачено виключно для легкових автомобілів.

Постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів» Кабмін ухвалив 10 травня. 

Джерело: Урядовий портал.

16.05.2022