Які існують типи номерних знаків транспортних засобів та чим вони відрізняються?

Зразки номерних знаків затверджені Наказом МВС № 166 «Про деякі питання державних номерних знаків транспортних засобів» від 02 березня 2021 року. Із макетами номерних знаків транспортних засобів можна ознайомитись у розділі «Зразки номерних знаків».

Звертаємо увагу, що номерні знаки, видані до набрання чинності наказу МВС від 02 березня 2021 року № 166, можуть використовуватися на дорогах України. Але під час проведення будь-якої реєстраційної операції такі номерні знаки підлягають обов’язковому обміну.

Номерні знаки державної реєстрації

Номерні знаки державної реєстрації отримують всі транспортні засоби, коли відбувається їхня реєстрація вперше або перереєстрація в Україні. Такі номерні знаки містять:

 • символ державної належності транспортного засобу;
 • дві літери, які позначають регіон, де відбуваються реєстраційні дії;
 • чотири цифри;
 • дві літери серії.

Символ державної належності транспортного засобу — це напис «UA» та зображення Державного Прапора України, розміщені на тлі прямокутника синього кольору, вони розташовуються зліва.

Такі знаки можуть містити літери та цифри двох кольорів:

 • чорного кольору — для всіх типів автомобілів, причепів, мотоциклів, мопедів;
 • зеленого кольору — для транспортних засобів, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння.

У сервісних центрах МВС видають як стандартні продовгуваті номерні знаки державної реєстрації, яких більшість на дорогах України, так і для автомобілів з неформатним місцем закріплення — так звані «американські» — вони мають форму прямокутника більш схожого до квадрату, ніж стандартні номерні знаки.

Орієнтовна вартість таких номерних знаків:

 • 300 грн — спецпродукції для авто;
 • 150 грн — спецпродукції для мототранспорту.

Такі номерні знаки завжди є в сервісних центрах МВС. Наявність таких вільних номерних знаків у певній області можна перевірити онлайн. Для цього спеціально розроблений сервіс перевірки.

Серед таких номерних знаків державної реєстрації є також платні, які містять визначену комбінацію цифр.

Номерні знаки державної реєстрації із визначеною комбінацією цифр

Номерні знаки державної реєстрації із визначеною комбінацією цифр є платними, оскільки їхня вартість включає в себе, крім вартості металевої номерної бази, ще й вартість визначеної комбінації цифр.

Такі номерні знаки не завжди є в сервісних центрах МВС, оскільки сама їхня кількість є обмеженою. Наприклад, в одному регіоні України може бути максимум 144 одиниці в кожній з комбінацій. Тобто, лише 144 номерних знаки із комбінацією 7777 у Київській області. А попит на такі номерні знаки високий. Наявність таких вільних номерних знаків у сервісних центрах МВС та їхню вартість можна перевірити онлайн. Для цього спеціально розроблений сервіс перевірки.

Номерні знаки державної реєстрації із визначеною комбінацією цифр видаються за бажанням власника транспортного засобу. Якщо власник транспортного засобу хоче отримати номерні знаки із якоюсь конкретною комбінацією цифр із наявних у сервісному центрі МВС, то при отриманні послуги реєстрації або перереєстрації транспортного засобу варто попередити адміністратора про це.

Індивідуальні номерні знаки

Індивідуальні номерні знаки є додатком до державних номерних знаків транспортного засобу, який виготовляється за індивідуальним замовленням автовласника. Більше про ці номерні знаки можна дізнатись в розділі «Виготовлення макетів індивідуальних номерних знаків транспортних засобів».

Напис на індивідуальних номерних знаках для автомобілів може містити від трьох до восьми символів — від трьох до восьми літер чи від трьох до семи літер і цифр.

Напис на індивідуальних номерних знаках для мотоциклів може містити від трьох до шести символів — від двох до п’яти літер і цифр.

Літер у написі на індивідуальних номерних знаках має бути не менше ніж дві.

Вартість послуги виготовлення:

 • 300 грн — три символи (мінімальне замовлення);
 • 90 грн — кожний наступний (до восьми символів);
 • 500 грн — графічний елемент;
 • 466,44 грн — спецпродукція (номерна база для авто);
 • 266,58 грн — спецпродукція (номерна база для мотоцикла).

При перереєстрації транспортного засобу неможливо одразу закріпити такі номерні знаки. Вони виготовляються за індивідуальним замовленням власників транспортних засобів. Замовити виготовлення можна як офлайн у будь-якому зручному сервісному центрі МВС, так і онлайн через Електронний кабінет водія.

Тривалість виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків заводом виробником — до 30 днів з дня відправлення макету на виробництво. Тому отримання індивідуальних номерних знаків може зайняти більше місяця з моменту оформлення заявки будь-яким із способів.

Джерело: Головний сервісний центр МВС

1.04.2023