За який період враховуються доходи при призначенні житлової субсидії?

Для розрахунку розміру житлової субсидії враховуються доходи осіб за такі періоди:

  • за III-IV квартали попереднього календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону (травень);
  • за I-II квартали поточного календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону (жовтень);
  • за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року.

У разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

У разі призначення житлової субсидії не з початку опалювального (неопалювального) сезону, враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Тобто в разі звернення за призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у січні 2023 року, враховуються доходи осіб за ІІ і ІІІ квартали 2022 року, а дохід у вигляді пенсії враховується за листопад 2022 року.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

17.01.2023