Закриття кримінального провадження у зв’язку з втратою чинності законом: закон набрав чинності
Перелік підстав для закриття кримінального провадження, визначений у частині першій статті 284 КПК, доповнено новим приписом про втрату чинності законом, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння. Детальніше.
Пільгова іпотека на житло «єОселя»: хто може скористатися та як подати заявку?
У застосунку Дія можна подати заявку на участь у програмі єОселя. Це пільгова іпотека від держави зі ставкою 3 %. На першому етапі послуга доступна для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах. Детальніше.
Як подати документи на призначення субсидії онлайн? Алгоритм дій
Для оформлення житлової субсидії громадяни подають заяву про призначення та декларацію про доходи й витрати. Це можна зробити онлайн – в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Для авторизації необхідно використовувати кваліфікований електронний підпис. Детальніше.
Які відомості про українських захисників мають знати їхні родичі?
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець нагадує перелік даних, якими мають володіти сім’ї тих, хто пішов боронити нашу землю від окупантів. Це допоможе родині в критичних ситуаціях, які можуть виникнути. Детальніше.
Як отримати медичний висновок про тимчасову непрацездатність, що була отримана за кордоном?
Українці, які під час перебування за кордоном отримали довідку про тимчасову непрацездатність, можуть отримати відповідний медичний висновок, звернувшись до свого сімейного лікаря з пакетом медичних документів, які перекладені на українську мову та нотаріально завірені. Детальніше.
Звернення та запит на інформацію: які відмінності?
Право на звернення та право на інформацію є окремими конституційними правами особи й мають різну юридичну природу. Цим, зокрема, пояснюється те, що порядок реалізації цих прав регулюється двома законами. Детальніше.
Виплата допомоги на проживання ВПО та вибіркові перевірки: як відбуватимуться у 2023 році?
З 01 січня 2023 року продовжено автоматичне нарахування допомоги на проживання ВПО. Крім того, вирішено проводити перевірки місць проживання ВПО виключно у випадках звернення правоохоронних органів до органів соцзахисту населення при наявності підозри неправомірного отримання допомоги. Детальніше.
Чи може оформити субсидію людина, з якою призупинено дію трудового договору?
Субсидію можуть призначити людині, з якою призупинено дію трудового договору, але за певних умов. Детальніше.
Зібрали необхідну інформацію по зниклій особі. Як діяти далі?
Потрібно подати заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до відповідного територіального органу Нацполіції. У заяві вказати повну інформацію щодо особи та її зникнення. Також додатково родичі мають здати біологічні зразки для порівняння ДНК-профілів. Детальніше.
Як внутрішньому переселенцю зробити переадресацію своїх соціальних виплат?
Виплати, які ви раніше отримували на поштовому відділенні Укрпошти за місцем свого проживання, необхідно переадресувати на зручне для вас відділення на новому місці. Переадресацію з Укрпошти також можна здійснити на зручне для вас відділення Ощадбанку – без відкриття рахунку. Детальніше.
Чи потрібно платити за медичну допомогу у випадку травми?
Медична допомога у випадку травми входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною. Платити за неї пацієнт не повинен, за надану медичну послугу сплачує НСЗУ з коштів держави. Детальніше.
Які правила в’їзду та перебування у третіх країнах для українців з посвідченням на повернення в Україну?
Громадяни України, які виїхали з тимчасово окупованих територій і мають посвідчення особи на повернення в Україну, можуть ним скористатися, щоб повернутися на Батьківщину через території третіх країн. Детальніше.
Чи можуть відмовити у призначенні субсидії усно?
Якщо орган ПФУ, який призначає житлову субсидію, ухвалив рішення про відмову в її призначенні, він має повідомити про це заявника в паперовій формі з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис протягом 3 календарних днів. Проте в період дії воєнного стану орган Фонду може це зробити в телефонному режимі. Детальніше.
Військовозобов’язані ВПО: чи потрібно ставати на облік у військкоматі й хто звільняється від мобілізації?
Якщо вам від 18 до 60 років, ви покинули свою домівку і є військовозобов’язаними, маєте стати на військовий облік за новим місцем фактичного проживання. Зробити це потрібно протягом 7 днів після приїзду. Детальніше.
Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.