Чи обов’язково подавати декларації під час війни?

НАЗК коментує, що під час дії воєнного стану подавати будь-які декларації – не обов’язково.

Після завершення дії воєнного стану в посадовців буде 3 місяці на подання декларації, що не вважатиметься порушенням строку.

Утім попри війну НАЗК дає можливість подавати декларації та перевіряти на помилки відомості, зазначені у минулорічній декларації, завдяки функції «Дані для декларації».

Як скористатися функцією «Дані для декларації»?

  1. Зайдіть у персональний кабінет у Реєстрі декларацій: https://portal.nazk.gov.ua/login.
  2. У розділі «Мої документи» натисніть кнопку «Дані для декларації».
  3. Після цього ви отримаєте інформацію про вашу власність та обтяження, якщо така інформація є в державних реєстрах. 

Зверніть увагу на особливості відображення даних у розділі «Дані для декларації»

  • Дані можна отримати лише щодо персональної власності та обтяжень. Інформація про власність чи обтяження членів сім’ї не буде доступна.
  • Для тих, хто вперше подає декларацію, функція не працюватиме.
  • Оскільки строк подання декларацій за 2021 рік ще не завершився, для більшості декларантів останньою поданою декларацією, яка пройшла таке порівняння даних, є декларація за 2020 рік. Саме тому «Дані для декларації» містять відомості станом на 31.12.2020 та можуть бути неактуальними для декларації за 2021 рік (станом на 31.12.2021). 
  • Дані можуть бути відсутні, якщо інформацію про вашу власність не зазначено в державних реєстрах (наприклад, якщо майно було набуте до 2012 року).

У НАЗК також звертають увагу: якщо ви подаєте декларацію за 2021 рік, тому навіть якщо об’єкт нерухомості чи автомобіль знищено під час бойових дій, відомості про них потрібно вказати в декларації за 2021 рік.

Читайте також: Чи можуть посадові особи органів місцевого самоврядування, які тимчасово перебувають за межами України, працювати за кордоном?

1.06.2022